۵ نکته برای داشتن گلدان باغ زیبا و بزرگ

گلدان باغی بزرگ و زیبا _ مهیار پلاست

طراحی، کاشت و نگهداری یک گلدان باغ بزرگ هم از نظر فیزیکی و هم از نظر زیبایی می تواند چالش برانگیز باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا نکاتی که برای سهولت کار شما موثر واقع می شود را ذکر کنیم.

 

۱٫ از مخلوط گلدان بدون خاک استفاده کنید

ایجاد فضایی با گلدان های باغی بزرگ با انتخاب محیط مناسب کاشت برای پر کردن گلدان ها آغاز می شود. از مخلوط گلدان بدون خاک خوب برای پر کردن گلدان بزرگ استفاده کنید. چراکه سبک است و به خوبی تخلیه می شود. زهکشی مناسب برای باغبانی موفق بسیار مهم است.

هنگامی که آب از گلدان تخلیه نمی شود، آب تمام منافذ هوای موجود در خاک را پر می کند و وقتی این اتفاق بیفتد، ریشه ها نمی توانند تنفس کرده یا گازها را مبادله کنند. گیاهان در نهایت به دلیل کمبود اکسیژن می میرند.

اگر در حال ایجاد گلدان باغی در آب و هوای سردتر هستید، از مخلوط گلدان بدون خاک که دارای گرانول های حفظ رطوبت است استفاده نکنید. زیرا یخ می زنند.

عیب احتمالی استفاده از مخلوط گلدان بدون خاک این است که بسیار سبک است و سریع خشک می شود. با این حال افزودن خاک گلدان پاستوریزه بسته بندی شده به مخلوط بدون خاک به نسبت یک قسمت خاک به سه قسمت مخلوط بدون خاک، مواد بیشتر و احتباس بهتر آب را فراهم می کند. اگرچه مفید است، اما افزودن خاک گلدان مورد نیاز نیست.

هرگز گلدان باغ را با خاک باغچه پر نکنید. خاک باغچه بسیار متراکم و سنگین است، به راحتی فشرده می شود، به خوبی تخلیه نمی شود و هوادهی مناسبی را انجام نمی دهد. خاک باغ ممکن است دارای آفاتی باشد که می تواند گلدان شما را با عناصر ناخواسته مانند قارچ ها، حشرات بالغ و لاروهای خاکی و دانه های علف هرز آلوده کند.

مزیت استفاده از مخلوط سبک گلدان بدون خاک می تواند قابل توجه باشد، مخصوصاً اگر مجبور باشید ظرف را جابجا کنید یا آن را روی عرشه یا بالکن قرار دهید که وزن آن می تواند مشکل ساز باشد. یک ظرف بزرگ پر از خاک مرطوب و گیاهان می تواند بسیار سنگین شود. به طور کلی هرچه خاک یک گلدان بیشتر باشد، آب بیشتری را در خود نگه می دارد و این می تواند چیز خوبی باشد. با این حال یک گلدان بزرگ به مقدار زیادی خاک نیاز دارد تا خاک را تا انتهای ظرف مرطوب کند.

هنگامی که یک ظرف بزرگ را با خاک پر می کنید و می کارید، بهتر است این کار را در محل نهایی آن انجام دهید تا مجبور نشوید پس از اتمام فرآیند کاشت آن را جابجا کنید.

 

۲٫ گیاهان خود را با دقت انتخاب کنیدگلدان بزرگ برای باغ _ مهیار پلاست

در حالی که انتخاب گیاه برای هر ظرفی مهم است، اما برای گلدان بزرگ ضروری است. گیاهان کوچک و فشرده را می توان به راحتی در یک ظرف بزرگ کاشت کرد. انتخاب گیاهانی که مکمل یکدیگر هستند و به طراحی گلدان های شما تعادل می بخشند، می تواند یک چالش باشد. به ویژه در ظروف بزرگ، اصل طراحی گلدان با استفاده از گیاهان ” پرکننده و آبشار مانند” می تواند ساختار و تعادل مناسبی را ایجاد کند.

گیاهان بلند نمای درام و یک عنصر عمودی را به یک گلدان اضافه می کنند. نمونه های جالب یکساله بلند و چند ساله، علف های زینتی و شاید درختان و درختچه های کوچک است. استفاده از درختان، درختچه ها یا گیاهان چندساله بزرگ که می توانند زمستان را در منطقه شما دوام بیاورند، به خوبی می توانید در گلدان باغی بزرگ استفاده کنید.

پرکننده ها گیاهان گرد و تپه ای هستند که یک گلدان را پر نشان می دهند. نمونه هایی از گیاهان پرکننده یک ساله عبارتند از شمعدانی، بگونیا ، گل همیشه بهار و وینکا.

رونده ها گیاهانی هستند که از لبه ظرف آویزان می شوند تا لبه های آن نرم شوند. نمونه های زیادی از اسپیلرها انواع پیچک، دیکندرا و golden creeping jenny هستند.

در حالی که استفاده از چندین گیاه پرکننده و نازک در گلدان ها معمول است، در استفاده از تنها یک نوع گیاه در یک گلدان کوتاهی نکنید. برای گلدان های عریض از گیاهان پوشش دهنده مثل ساکولنت کم رشد می توانید استفاده کنید، مخصوصاً وقتی در یک گلدان جذاب . دیدنی کاشته شوند.

 

۳٫ شروع کاشت خوب با دادن کود خوب امکان پذیر است

بهتر است کود آلی خود را با رطوبت کم به مخلوط گلدان بدون خاک خود اضافه کنید تا اینکه خاک گلدانی را که قبلاً دارای کود است، خریداری کنید. برای این کار، یک چرخ دستی یا یک ظرف بزرگ دیگر را با مخلوط خاک گلدان خود پر کنید و قبل از افزودن کود به گلدانتان، از دستانتان یا ابزارهای باغبانی برای مخلوط کردن کود در خاک استفاده کنید. هنگامی که گلدان باغ خود را پر می کنید، کود در دسترس سیستم ریشه گیاه قرار می گیرد. با این کار ریشه ها عمیق تر در خاک رشد می کنند.

 

۴٫ ظاهر گلدان های باغ تان را خوب نگه دارید

علاوه بر قرار دادن گلدان ها در جایی که میزان مناسب نور خورشید را برای گیاهانی که انتخاب کرده اید دریافت می کنند، شیوه های باغبانی زیر را دنبال کنید تا گلدان های شما سالم و زیبا به نظر برسند:

انواع گلدان برای باغ _ مهیار پلاست

 

  1. حذف گلهای مرده مفید است تا گیاهان گلدار در گلدان منظم نگه داشته شوند. این کار باعث شکوفایی بیشتر و جلوگیری از رفتن گیاه به بذر می شود.
  2. برای تشویق بوته ها و جلوگیری از گیاهان دوک پا، گیاهان را به هم نزدیک کنید. حسن یوسف، سپر ایرانی، برخی از انواع گل اطلسی و سایر گیاهان شاخه دار از فشردن مجدد برای کنترل ساقه استفاده می کنند.
  3. در طول فصل رشد به طور مرتب ظروف را کود دهید. بسیاری از گیاهان بزرگ تغذیه کننده سنگین هستند، بنابراین یک هفته در میان از کود مایع رقیق استفاده کنید تا آنها سالم و تغذیه مناسب داشته باشند. حفظ برنامه منظم تغذیه بسیار مهم است.
  4. مطمئن شوید که گیاهان شما آب کافی دریافت می کنند. به ویژه در گیاهان بزرگ، شاخ و برگ می تواند به عنوان یک چتر عمل کند و باران سبک یا آب از یک شلنگ می تواند قبل از اینکه فرصتی برای رسیدن به خاک داشته باشد، از اطراف گیاه به پایین ریخته شود. وقتی می بینید که آب از سوراخ زهکشی در انتهای ظرف به بیرون تراوش می کند، به این معنی است که خوب آبیاری کرده اید. اگر نمی بینید که آب از ظرف خارج می شود، به اندازه کافی آبیاری نکرده اید.

 

۵٫ پیدا کردن گلدان باغ بزرگ زیباگلدان گرد بزرگ _ مهیار پلاست

یک گلدان بزرگ و دوست داشتنی می تواند یک اثر هنری و نقطه کانونی حیاط، عرشه یا باغ شما باشد. بسیاری از گلدان های بزرگ زیبا دارای قیمت بالاتری هستند.

تنها شرط لازم برای یک گلدان این است که باید دارای سوراخ های زهکشی در قسمت پایین داشته باشد، در غیر این صورت آب نمی تواند تخلیه شود. ظروفی که برای استفاده در فضای باز در نظر گرفته شده اند دارای سوراخ های زهکشی از پیش ساخته شده هستند. ممکن است مجبور شوید سوراخ های زهکشی را در گلدان پلاستیکی که در داخل یا خارج از منزل استفاده می شوند، خودتان ایجاد کنید.

اگر مسئله وزن برای شما نگران کننده است، خرید یک گلدان ساخته شده از فایبرگلاس را در نظر بگیرید. آنها می توانند به همان اندازه فانتزی و زیبا باشند.

برای تهیه یک گلدان فوق العاده نیازی نیست پول زیادی خرج کنید. غالباً گلدان های بزرگ ساخته شده از خاک اره، پلاستیک (پلی اتیلن)، فایبرگلاس، چوب و سرامیک در گلخانه ها، فروشگاه های لوازم دکوراسیون خانه، بازارهای قدیمی و فروشگاه های آنلاین به فروش می رسند.

 

 

بهترین فروشگاه برای خرید گلدان باغ

گلدان بزرگ باغ _ مهیار پلاست

 

گلدان‌های باغ بزرگ به دلیل قرارگیری در فضای باز و کاشت درختان سنگین و بلند نه تنها باید کیفیت و مقاومت بسیار بالایی داشته باشند،

بلکه باید بتوان به راحتی آنها را حمل کرد. برای خرید گلدان باغی پلاستیکی می‌توانید محصولات بسیار باکیفیت و جذاب مهیار پلاست را در وب سایت ببینید. مهیار پلاست تمام تلاش خود را کرده تا با ساختار اصولی و کیفیت بالای محصولات، بتواند گلدان‌های متفاوت و خاصی را تولید و به مشتریان عرضه کند. جهت سفارش این گلدان‌های ارزشمند و باکیفیت کافیست با شماره ۰۹۱۲۴۶۸۱۷۴۳ به صورت مستقیم با مهیار پلاست در تماس باشید.

1 دیدگاه برای “۵ نکته برای داشتن گلدان باغ زیبا و بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *